Na co mám právě chuť...

Informace

Přečtěte si

Výrobci

Napsali o nás

28. bře 2020
Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Pokud hledáte dobré krmivo za rozumnou cenu, Krmiva Ritta jsou jasná volba! Nikdy jsem nekupoval jinde, protože známé firmy, které mají velké rozsáhlé sítě po celé ČR, mají předražené produkty. Já jsem byl vždy spokojen a zákazníkem jsem již 10 let. (dříve jako místní zákazník, po přestěhování jako online zákazník)
17. pro 2019
Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
V obchodě nakupuji pravidelně a vždy jsem naprosto spokojená.
22. říj 2019
Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Velmi dobrá komunikace, vstřícnost, odborné znalosti.
13. říj 2019
Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
komunikace rychlost
16. zář 2019
Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Rychlé dodání, příjemná domluva
12. čec 2019
Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Zboží přišlo hned.
23. čec 2019
Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Nakupovala jsem zde poprvé, nastal menší problém ohledně data spotřeby na výrobcích, který jsem zjistila při dodání zboží. Komunikovala jsem neprodleně s majitelem obchodu a ten byl velice ochotný a vstřícný a problém jsme ihned řešili a vyřešili k mé spokojenosti. Tímto chci ještě jednou poděkovat za skvělý přístup a ochotu.

Proč tak pestré receptury?
Proč je přirozená pestrost živin pro psy tak důležitá?

Protože „kompletní krmivo“, na kterém je dnešní Pes domácí zcela závislý, musí pokrýt jeho potřebu živin kompletně (= komplexně). To v praxi znamená, že podávané granule musí psovi dodat kompletně všechny živiny, potřebné k jeho momentálnímu způsobu života v dané životní fázi. A to bez potřeby nasazení jakéhokoliv doplňku potravy. Jakmile při zkrmování granulí vzniká potřeba něčím je dorovnat, tak se už fakticky nejedná o krmivo kompletní. Je potřeba mít na paměti, že nedostatky „nekompletních krmiv“ se zcela jistě dříve, nebo později, projeví na zdravotním stavu psa.

Optimální zastoupení všech potřebných živin v hotovém krmivu, co do množství, tak i jejich vzájemného poměru, je možné docílit jen při použití pestrých surovin při samotné výrobě granulí. Při jejich vhodné kombinaci je pak možné mluvit o kompletním a vyváženém (vybalancovaném) krmivu pro danou kategorii psů.

Při tvorbě receptur krmiv HAPPY DOG proto vycházíme z fyziologických potřeb psů a způsobu jejich trávení, Protože Pes domácí (Canis domesticus) je majoritním masožravcem, který kromě masa potřebuje k životu i další složky potravy. Stejně jako jeho předek Vlk (Canis lupus). A u psovitých masožravců nám jde zejména o pestré zdroje kvalitních živočišných bílkovin (vícero druhů mas z různých druhů zvířat, drůbeže a ryb, vejce, sýry, droždí, atd). Neméně důležité je pak i pestré zastoupení tuků (kvalitní živočišné tuky, cenné rostlinné oleje) a taktéž cukrů a vlákniny (obilí, zelenina, ovoce, byliny). Velmi důležitá je však i pestrost přísad, které, byť jsou přidávány jen ve velmi malých množstvích, mají na celkové zdraví psů obrovský význam (byliny, bylinky, směsi minerálních látek, směsi stopových prvků, směsi vitaminů). Jejich množstevní zastoupení a jejich vzájemné poměry jsou pro fyziologickou látkovou výměnu psa velmi důležité. A nejde přitom jen o množství a poměry těchto přísad. Rozhodující je jejich stravitelnost a biologická využitelnost psím organismen.

Ideální krmivo pro psy by proto mělo potřeby psů pokrývat obdobným způsobem, jaký původně vyhovoval i jejich vlčím předkům. Vlk ale není žádný vyhraněný „masožravec". Ve volné přírodě požírá celá těla své kořisti, kterou tvoří různé druhy zvířat, např. býložravci (jelen, srna), všežravci (prase), hlodavci, ptactvo a ryby. A to včetně jejich vnitřností s obsahem natrávené rostlinné potravy. Každý tento ulovený druh zvířat mu tak dodává typické a cenné bílkoviny, tuky a stavební látky, které se navzájem ideálně vzájemně doplňují.

Kromě toho vlk instinktivně využívá též pestrou nabídku bobulí, plodů, kořínků, trav, zemin, atd. A tímto způsobem si opatřuje další velmi důležité a zdraví prospěšné látky. Tato pestrá výživa mu efektivně pomáhá předcházet vzniku nedostatků výživy a perfektně ho tak vyzbrojuje pro jeho tvrdý život ve volné přírodě! A právě tuto prapůvodní přírodní výživu vlků napodobuje HAPPY DOG svými pestrými recepturami, které navíc obohacuje o jedinečný HAPPY DOG Komplex účinných látek.

Proto jsou naše receptury tvořeny různými kombinacemi několika druhů mas a obilí s pestrými a zdraví prospěšnými přísadami.

Zcela po vzoru přírody!